Vaccineren tegen mpox start 14 april 2025

9 april 2025


Op maandag 14 april starten wij met het vaccineren tegen mpox. Bescherm jezelf en je omgeving met deze gratis vaccinatie. De vaccinatie is alleen bedoeld voor mensen die meer kans hebben om mpox te krijgen. Vraag ernaar tijdens je soa-consult of bel met Sense Noord-Nederland. Wij bespreken dan samen of jij risico loopt op een mpox-infectie.

Wie kan een vaccinatie krijgen?

Vaccineren is een goed idee als je man of transgender persoon bent en seks hebt met mannen of transgender personen en aan een of meer van deze punten voldoet:

  • Je hebt 10 of meer sekspartners gehad in de afgelopen 6 maanden
  • Je hebt seks in een seksclub, sauna of andere sekslocatie
  • Je hebt groepsseks of gaat wel eens naar seksfeesten
  • Je krijgt (wel eens) betaald voor seks

Neem jij PrEP of heb je hiv en wordt je regelmatig getest op hepatitis C? Laat je dan ook vaccineren tegen mpox.

Volledig gevaccineerd = 2 prikken

De vaccinatie bestaat uit 2 prikken. Heb je er al 1 gehad? Dan kun je nu je tweede prik aanvragen. Ben je vóór 1975 gevaccineerd tegen de pokken? Dan is 1 prik tegen mpox voldoende. Heb je al 2 prikken gehad, dan krijg je nu geen extra prik. Het vaccin beschermd vanaf 2 weken na de tweede prik.

Contactgegevens Sense Noord-Nederland

De telefoonlijn van Sense Noord-Nederland is van maandag tot en met donderdag te bereiken via 0900 736 736 6  tussen 09.00 en 12.00 uur.

Op deze pagina staat meer informatie over mpox.